CREATINE MONOHYDRATE 500 gr

180180
Derecelendirme 

Son Kullanma Tarihi

Servis Sayısı: 166

Servis Büyüklüğü: 3 gr 

MADE IN GERMANY

Aroma
100,00 ₺
Vergi dahil
Adet
Stokta yeterli ürün yok


Açıklama

%100 Ultra Mikronize Kreatin Monohidrat içerir. Güç, hız ve dayanıklılık sporlarında performansı destekler. Yükleme gerektirmez. 

- Ultra Mikronize 
- Yüksek saflıkta Kreatin Monohidrat
- Yüksek çözünüm en yüksek ve hızlı emilim 
- Vejetaryenler için uygundur


İçindekiler: Kreatin HCl 


Tavsiye Edilen Kullanım Sekli: Günlük 3gr Kreatin Monohidratı 200ml su ile karıştırıp antreman öncesi veya sonrası içiniz. Antrman yapmadığınız günlerde de 3gr olarak kullanmanız tavsiye edilir.

Enerji ve Besin Öğeleri
Servis Miktarı 3g
Creatine Monohydrate 3g

  

Kreatin (Creatine) Nedir? 

Vücutta amino asitlerden üretilen bir moleküldür. Kreatin'in yaklaşık %95’i kaslarda depolanır. Kalan %5 beyin, kalp ve testislerde depolanır. ATP yapımında gerekli olan fosfokreatin kaslardaki patlayıcı egzersizlerde, yüksek şiddette yapılan antremanlarda gereken enerji sistemini destekler. 
 
  
Kreatin’in Faydaları Nelerdir?
 
Kreatinin temel faydası ağırlık çalışmalarında kuvvet ve güç artışına yardımcı olmasıdır. Ağırlık çalışmalarıyla kullanıldığında yağsız kas kütlesini arttırabilir. 

Creatine her ne kadar bilişsel performans konusunda  fiziksel performans kadar araştırılmamış olsada zihinsel aktivite, insomnia (uyku yoksunluğu) ve travmatik beyin hasarları gibi durumlarda oluşan zihinsel yorgunlukta azalma gözlenmiştir. 

Kreatin, muhtemelen vejetaryenler ve yaşlılar gibi ortalamanın altında kreatin seviyelerine sahip olanlar için çalışma belleğini artırabilir. Bu konuda daha fazla bilimsel araştırmaya ihtiyaç vardır. 
 
 
Kreatin Yan Etkileri Nelerdir? 

Emilimi düşük formlar, (Creatine Monohydrate gibi), Tek seferde yüksek dozlarda kullanım, yükleme, az su tüketimi gibi sebepler mide problemlerine yol açabilir. 
 
 
Kreatin Güvenli Midir?

Kreatin'in sözde zararları ile ilgili söylentiler bilimsellikten uzaktır. Kreatin kullanımı vücutta “Kreatinin” seviyesini doğal olarak arttırır. Böbrek fonksiyonlarındaki zayıflığın/ işareti olan “kreatinin” maddesinin artışı genellikle böbrek hasarı olarak yanlış yorumlanır. Bu durumun böbrek hasarı ile bir alakası yoktur. 
 
 
Mikronize Kreatin’in Farkı Nedir?

Mikronize kreatin suda daha kolay çözünebilmesi için tane boyutu küçültülmüş (öğütülmüş) bir formdur. 200 mesh Creatine olarak da bilinir. Eskiden sadece Creapure markası 200 mesh olarak satmış olsada günümüzde bütün üreticiler bu standardı yakalamıştır.
 
 
Kreatin Nasıl Kullanılır? 

80 kilo ortalama bir sporcu için günlük toplam 4 gr Creatine Hydrochloride veya 5 gr Kreatin Monohidrat antreman öncesi ve sonrası 2 seferde alımı yeterlidir. Kişinin kilosu, kas miktarı, antreman yaşı, yaptığı egzersiz veya antremanlarda belirleyicidir. Antreman yapmadığı günlerde de alımı tavsiye edilir. 
 
 
Hangi Form Daha İyidir? 

En iyi form hangisidir sorusu çok sık sorulur. Creatine maddesinin tüm formları iyidir. Fakat HCL - Hidroklorid formu diğer formlara göre daha yüksek ve hızlı emilime sahiptir. Kreatin Monohidrat en ucuz formudur.
Ürün Detayları
180180
Değerlendirmeler

Değerlendirmenizi yazın

CREATINE MONOHYDRATE 500 gr

CREATINE MONOHYDRATE 500 gr

Son Kullanma Tarihi

Servis Sayısı: 166

Servis Büyüklüğü: 3 gr 

MADE IN GERMANY

Değerlendirmenizi yazın

Facebookta bizi takip edin